"Bild" pisze o "skandalu w relacjach polsko-niemieckich". Chodzi o słowa Joanny Lichockiej z PiS

Niemiecki dziennik "Bild" pisze o "skandalu w stosunkach polsko-niemieckich". Chodzi o wypowiedź posłanki PiS Joanny Lichockiej, która stwierdziła: "niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii".

Na okładce niedzielnego wydania niemieckiego tygodnika "Bild" znalazły się doniesienia o "skandalu w stosunkach polsko-niemieckich". W artykule przypomniano słowa Joanny Lichockiej z PiS, która w rozmowie z "Faktem" skrytykowała pomoc zaoferowaną Polsce przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmaiera i stwierdziła, że jej zdaniem na czas epidemii koronawirusa niemieckie landy powinny oddelegować do Polski pracujących tam polskich lekarzy. - Niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii - powiedziała w piątek "Faktowi".

Zobacz wideo Posłanka Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec

"Bild" o słowach Lichockiej: "skandal w stosunkach polsko-niemieckich"

Komentator "Bilda", Hans-Jörg Vehlewald, pisze, że Lichocka "podąża kursem polskiego rządu i partii PiS, której szef Jarosław Kaczyński uważa Polaków, którzy opuścili swoją ojczyznę, by pracować w innych krajach UE za rodaków 'gorszego sortu'". 

Najpierw prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaoferował swojemu polskiemu odpowiednikowi hojną pomoc w walce z koronawirusem, a teraz rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość atakuje głowę naszego państwa i mówi do Steinmeiera: "Jeśli chcecie pomóc - odeślijcie nam naszych lekarzy"

- czytamy w tabloidzie. W artykule opisano także rosnącą liczbę ofiar koronawirusa w Polsce i zły stan polskiej ochrony zdrowia. "W Polsce przeprowadza się znacznie mniej testów, niż stanowi średnia UE" - wskazano.

Więcej o: