Niemcy. Panel dźwiękoszczelny na autostradzie oderwał się i spadł na samochód. Nie żyje 66-latka

W piątek jeden z betonowych paneli dźwiękoszczelnych oberwał się na autostradzie A3 i spadł na samochód. Kierująca autem 66-latka zginęła na miejscu wypadku. Śledczy badają przyczynę zdarzenia i elementy konstrukcyjne na trasie.

Wypadek, spowodowany oderwaniem pięciotonowej płyty miał miejsce na odcinku autostrady A3 w pobliżu Kolonii, między Frankfurtem nad Menem i Zagłębiem Ruhry. W piątek rano na autostradzie 66-letnia kobieta została przygnieciona w swoim samochodzie przez betonowy element dźwiękochłonny.

Autostrada w kierunku Oberhausen pomiędzy węzłami Kolonia-Wschód a Kolonia-Dellbrück została zamknięta na parę godzin na czas zbierania dowodów i oczyszczania miejsca zdarzenia. Wezwano specjalny dźwig do usunięcia betonowego elementu z samochodu. Obydwa prawe pasy na autostradzie zostały zablokowane ze względów bezpieczeństwa. Po wypadku na autostradzie powstał kilkukilometrowy korek. Trasy objazdowe również były przepełnione.

Niemcy. Lekarz odmówił uścisku dłoni - nie otrzyma obywatelstwaNiemcy. Lekarz odmówił uścisku dłoni kobiecie, nie otrzyma obywatelstwa

Zobacz wideo Nietrzeźwy kierowca ciężarówki nie zauważył auta przed sobą. Spowodował kolizję

Niemcy. 66-latka jechała autostradą, przygniotła ją betonowa płyta

Według medialnych ustaleń ekrany akustyczne na A3 pochodzą z 2007 roku. Urząd drogowy rozpoczął badanie pozostałych płyt na tym odcinku trasy, aby sprawdzić, czy tylko jedna płyta była luźna. Jak wyjaśniał rzecznik straży pożarnej potrzeba czasu, żeby ustalić, co jest przyczyną wypadku. Betonowe płyty były zamontowane na sześciu metalowych kołkach i metalowym wsporniku. Nie wyjaśniono jak na razie, co mogło być przyczyną zdarzenia.

Jak mówił niemieckim mediom Heinrich Bökamp, prezes Izby Inżynierów Nadrenii Północnej-Westfalii:

Przejeżdżające ciężarówki zawsze powodują lekkie drgania, ale nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa ścian. Nigdy nie mieliśmy takiego przypadku w przeszłości.

Depresja - zdjęcie ilustracyjneNiemcy. Porażające skutki lockdownu dla osób z depresjami [WYNIKI BADANIA]

W środę przebieg wypadku zbada lokalna komisja transportu drogowego, o co wystąpili politycy partii SPD.

Tragiczna śmierć kierowcy samochodu zaskoczyła nas wszystkich

- powiedział "Express.de" Carsten Löcker, rzecznik ds. Polityki transportowej frakcji SPD.

Więcej o: