Nie żyje Peter Sutcliffe. "Rozpruwacz z Yorkshire" zmarł z powodu COVID-19. "Odmówił leczenia"

Z powodu COVID-19 zmarł seryjny zabójca Peter Sutcliffe, znany także jako "rozpruwacz z Yorkshire". Brytyjskie media informują, że zakażony koronawirusem 74-latek odmówił leczenia.
Zobacz wideo Prezes Lux Med: Przede wszystkim staramy się utrzymać ciągłość leczenia

Peter Sutcliffe, znany jako "rozpruwacz z Yorkshire", to brytyjski seryjny morderca, który w latach 1975-1980 zamordował trzynaście kobiet, a siedem innych okaleczył. W 1981 roku został skazany na dożywocie. Spędził trzydzieści lat w szpitalu psychiatrycznym Broadmoor, a w 2016 roku został przeniesiony do więzienia HMP Frankland w hrabstwie Durham. Z doniesień BBC wynika, że Sutcliffe zakaził się koronawirusem, a gdy trafił pod opiekę lekarzy, odmówił leczenia. 74-latek miał także inne problemy zdrowotne, ale za przyczynę jego śmierci uznano chorobę COVID-19.

Syn pierwszej ofiary mordercy powiedział w komentarzu dla BBC, że śmierć Sutcliffe'a przyniesie "jakieś zamknięcie". Były policjant Bob Bridgestock, który pracował przy śledztwie w jego sprawach, powiedział z kolei, że "nie będzie ronił łez" po śmierci zabójcy.

Peter Sutcliffe zabijał ofiary młotkiem i nożem

Peter Sutcliffe zaatakował po raz pierwszy nocą 5 lipca 1975 roku. Jego ofiarą padła trzydziestosześcioletnia Anna Rogulskyj, którą Sutcliffe ogłuszył młotkiem, po czym pociął jej brzuch nożem. Kobietę udało się jednak uratować, bo napastnika spłoszył mieszkający w pobliżu mężczyzna. Pierwszą ofiarą śmiertelną Sutcliffe'a była dwudziestoośmioletnia Wilma McCann. 30 października 1975 roku kobieta wracała do domu z klubu nocnego i próbowała złapać stopa. Osobą, która zaproponowała jej, że ją podwiezie, był Sutcliffe. Ciało kobiety z opuszczonymi spodniami i podniesionym biustonoszem znaleźli następnego dnia mleczarz i jego młodszy brat. Wilma McCann została uderzona dwukrotnie młotkiem w głowę i wielokrotnie pchnięta nożem w brzuch, szyję i klatkę piersiową.

Więcej o: