Austria. Tragiczny wypadek. Nie żyje 57-letni Polak, pasażer przebywa w szpitalu

W nocy ze środy na czwartek 57-letni kierowca z Polski zjechał z autostrady w Austrii i uderzył w jedną z reklam stacji benzynowej. Kierowca zginął na miejscu. Pasażer przebywa w szpitalu.

Do śmiertelnego wypadku doszło około godz. 1:05 w nocy. Według wstępnych informacji w samochodzie znajdowały się dwie osoby. Mimo pomocy udzielonej przez ratowników medycznych 57-letni kierowca zmarł na miejscu. Austriackie media podają, że niezidentyfikowany pasażer z ciężkimi obrażeniami przebywa obecnie w szpitalu Salzkammergut w Vöcklabruck.

Zamach terrorystyczny w Wiedniu (zdjęcie ilustracyjne)Austria. Policja stwierdziła, że zamachowiec z Wiednia działał sam

Zobacz wideo Mława. Niebezpieczny wypadek. Zderzyły się dwa samochody, jeden z nich skończył jazdę na drzewie

Wypadek na autostradzie w Austrii. Nie żyje 57-letni kierowca samochodu osobowego

Samochód osobowy, który był prowadzony przez polskiego kierowcę, zderzył się czołowo z przydrożnym wskaźnikiem cen stacji benzynowej. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A1 w Austrii niedaleko zajazdu Lindach Sued w powiecie Gmunden (Górna Austria). 

 

Jak poinformowała austriacka policja, wciąż nieznane są szczegóły zdarzenia przez brak świadków. Przyczyną wypadku prawdopodobnie było chwilowe zaśnięcie kierowcy. Obie osoby przemieszczały się do Wiednia autostradą będącą łącznikiem z Monachium. 

Radiowóz policyjny po zderzeniu z kierowcą w Częstochowie. Źródło: Śląska Policja, 12.11.20 r.Groźny wypadek z udziałem policji. Świadek złapał sprawcę "Bił się ze mną, szarpał"

Austriackie media dodają, że ostatnie tego rodzaju zdarzenie miało miejsce półtora roku wcześniej. W czerwcu 2019 roku dokładnie w tym samym miejscu doszło do śmiertelnego wypadku.

Więcej o: