Francja. Trzy kolejne osoby aresztowane w sprawie głośnego zabójstwa nauczyciela

Francuskie służby aresztowały trzech podejrzanych w sprawie zabójstwa nauczyciela Samuela Paty'ego. Informację podaje agencja AFP. Podejrzani mieli kontaktować się z czeczeńskim uchodźcą, który zabił nauczyciela w okolicach Paryża 16 października.

Policja aresztowała dwóch 18-letnich mężczyzn i 17-letnią kobietę we wtorek - informuje AFP, powołując się na źródła bliskie śledztwa. Prokuratura zamierza postawić podejrzanym zarzut współudziału w zabójstwie powiązanym z aktem terrorystycznym. Jeden z aresztowanych miał wymieniać się wiadomościami z zabójcą.

Zobacz wideo Chiny "wygrają" gospodarczo koronakryzys? Dyrektor z S&P: Pandemia pewne procesy przyspieszy [OKO NA ŚWIAT]

Zabójstwo Samuela Paty'ego. Kolejne zatrzymania

Wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszało już siedmiu podejrzanych - ojciec uczennicy oraz islamski aktywista, którzy nękali nauczyciela w sieci, znajomi zabójcy, którzy mieli pomóc mu w zorganizowaniu napaści oraz dwaj uczniowie, którzy wskazali Samuela Paty’ego zamachowcowi w zamian za pieniądze.

W poniedziałek we francuskich szkołach uczczono minutą ciszy pamięć nauczyciela zamordowanego za pokazanie karykatur proroka Mahometa podczas lekcji. Francuski minister Edukacji Narodowej poinformował, że odnotowano 400 przypadków naruszenia chwili ciszy przez uczniów.

Więcej o: