USA. Zmar po powikaniach po COVID-19. Teraz zdoby mandat do legislatury stanowej

We wtorek w Stanach Zjednoczonych odbywaj si nie tylko wybory prezydenckie, ale rwnie do parlamentu krajowego i legislatur stanowych. Jak informuje kana telewizyjny FOX9, do Izby Reprezentantw Dakoty Pnocnej wybrano Davida Andahla, ktry zmar w padzierniku z powodu komplikacji po chorobie COVID-19.

Z okręgu wyborczego utworzonego w Bismarck, stolicy Dakoty Północnej, do stanowej legislatury wybieranych jest dwóch reprezentantów. Jak poinformowała telewizja FOX9, mandat uzyskał tam kandydat Republikanów David Andahl, na którego zagłosowało około 35 proc. uprawnionych. 

Zobacz wideo Aleksander Kwaśniewski był gościem specjalnego wydania Porannej rozmowy Gazeta.pl (4.11)

Dakota Północna. David Andahl zmarł z powodu powikłań po COVID-19. Teraz wygrał wybory do stanowego parlamentu

Problem w tym, że Andahl zmarł w październiku z powodu komplikacji po przebytej chorobie COVID-19. Lokalny polityk Partii Republikańskiej odszedł w wieku 55 lat. Jego kandydatury nie udało się jednak wycofać, ponieważ w Dakocie Północnej trwało już głosowanie korespondencyjne. 

"Miał wiele uczuć względem tego kraju i chciał zrobić wiele dobrego. Był blisko związany z rolnictwem oraz górnictwem" - tak swojego syna wspominała Pat Andahl w rozmowie "The Bismarck Tribune".

W okręgu Bismarck drugi z mandatów do legislatury stanowej uzyskał inny kandydat Republikanów - Dave Nehring (zagłosowało na niego 41 proc. mieszkańców stolicy Dakoty Północnej).