Sztab Donalda Trumpa zakpił z dziennikarzy. Takiego hasła do Wi-Fi się nie spodziewali

Sztab Donalda Trumpa postanowił zażartować z dziennikarzy podczas wiecu w Michigan. Przedstawiciele mediów mogli korzystać z Wi-Fi do relacjonowania spotkania, ale w tym celu musieli wybrać sieć o nazwie: "Biden buduje klatki" i wpisać "Trump buduje mur!!!".

Zespół Donalda Trumpa odniósł się w ten sposób do retoryki wykorzystywanej przez demokratów w licznych wystąpieniach. W sierpniu 2018 roku Michelle Obama powiedziała, że administracja Trumpa zabiera dzieci migrantów i przetrzymuje je w klatkach. Po jej wystąpieniu agencja AP odkryła, że wspomniane obiekty wybudowano nie za rządów Trumpa, tylko Baracka Obamy i wiceprezydenta Joe Bidena - dokładnie w 2014 roku. Byli pracownicy administracji Obamy potwierdzili również, że klatki te powstały właśnie w celu rozdzielenia dzieci z ich rodzicami, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.

Po ustaleniach AP duża część polityków Partii Demokratycznej usuwała wpisy w portalach społecznościowych, w których krytykowali obecnego prezydenta USA. "Mimo tego niektórzy nadal wymieniają klatki na granicy jako dowód na okrucieństwo Trumpa" - dodaje dailywire.com.

Zobacz wideo "Zamknij się". Ostra wymiana zdań na debacie Trump-Biden

Zespół Trumpa żartuje z mediów. "Biden buduje klatki", "Trump buduje mur" 

Problem klatek został już wcześniej poruszony podczas jednej z debat prezydenckich. Przytoczono wtedy dane Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, według których od kwietnia do czerwca 2018 roku od rodzin oddzielonych zostało 2737 dzieci. Według mediów administracja Trumpa do tej pory nie odnalazła rodzin 545 zatrzymanych nieletnich. - Te dzieci zostały wyrwane z ramion rodziców i rozdzielone. Teraz nie możecie dla ponad 500 z nich znaleźć ich rodzin, a te dzieci są tam same. Nie mają dokąd pójść - atakował Joe Biden. Donald Trump w odpowiedzi zapytał kontrkandydata: "Kto zbudował te klatki, Joe? Kto je zbudował?".

Obama wsparł Bidena. Wystosował przesłanie do Amerykanów: Rozważcie, jak blisko było cztery lata temu. Każdy głos się liczyObama wspiera Bidena. "Rozważcie, jak blisko było cztery lata temu"

Donald Trump podkreślił, że dzieci są przewożone przez przemytników, niekoniecznie ich rodziców, aby pomóc przedostać im się do Stanów Zjednoczonych. - Przypisuje mi się zbudowanie tych klatek, a media oskarżały mnie, że jestem okrutny dla dzieci. A to Biden i Obama zbudowali klatki! USA są otwarte dla imigrantów, ale wyłącznie legalnych. Granica jest zabezpieczona jak nigdy wcześniej. Powstało już 400 mil muru i nigdy nie było tak bezpiecznie - przekonywał polityk. 

Joe Biden pytany o to, dlaczego przez osiem lat kadencji Baracka Obamy nie poradzono sobie z problemem imigracji, stwierdził, że popełniono błędy, jednak wówczas był tylko wiceprezydentem. - W ciągu stu dni od wyborów przedstawię projekt nadania obywatelstwa dla 11 mln ludzi przebywających w USA nielegalnie. Powinni dostać tymczasowe dokumenty, a nie być straszeni przez tego faceta (Trumpa - red.) odesłaniem do domu - mówił Biden. - Miałeś osiem lat na rozwiązanie problemu. Nie zrobiliście nic prócz budowy klatek - ripostował Trump. 

Wybory w USA. Prognozy dot. głosowaniaWybory prezydenckie w USA. Jak zagłosowały poszczególne stany? [AKTUALIZUJEMY]

Więcej o: