Obama wspiera Bidena. "Rozważcie, jak blisko było cztery lata temu. Każdy głos się liczy"

"To jest to. Działania, które podejmiesz dzisiaj, zadecydują o tym, jakim krajem zdecydujemy się być" - powiedział w nagraniu opublikowanym w dniu wyborów Barack Obama. Były prezydent USA zaapelował, by Amerykanie głosowali na Joe Bidena.

Nagranie z przemową Baracka Obamy, opublikowane na Twitterze w dniu wyborów w USA, trwa nieco ponad dwie minuty. Wideo byłego prezydenta USA zawiera fragmenty z występów Obamy na wiecach wyborczych Joe Bidena, którego 44. prezydent Ameryki wspierał w kampanii.

Przesłanie Baracka Obamy w dniu wyborów: Nadszedł czas, by zdecydować, kim naprawdę jesteśmy

Podstawowe przesłanie Baracka Obamy jest takie: wyniki będą zbliżone, liczy się każdy głos. 

"Rozważcie, jak blisko było cztery lata temu w Michigan, Wisconsin i Pensylwanii, gdzie mniej niż 1 proc. różnicy zadecydowało o wyniku całych wyborów" - powiedział Obama i dodał, że "teraz, dzisiaj, mamy szansę, aby to naprawić i wybrać lepszy kurs".

Obama wezwał Amerykanów, by "jako naród zdecydowali, kim naprawdę jesteśmy", a także podkreślił, że "od tego zależy nasza demokracja".

Barack Obama, wybrany w 2008 oraz 2012 roku na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej, w obecnych wyborach wspierał kampanię Joe Bidena, kandydata demokratów, a także regularnie krytykował kandydata republikanów, Donalda Trumpa.

Zobacz wideo "Zamknij się". Ostra wymiana zdań na debacie Trump-Biden
Więcej o: