Donald Trump spędzi noc wyborczą w "pokoju wojennym". "NYT" pisze o kontrowersjach

Donald Trump czeka na wyniki wyborów prezydenckich w USA nie w siedzibie kampanii w Arlington w Wirginii, ale w biurowcu tuż obok Białego Domu, w specjalnym "pokoju wojennym". Drugi, tylko mniejszy, znajduje się w siedzibie prezydenta. Zdaniem "The New York Timesa" jest to "wykorzystywanie własności rządowej do celów politycznych".

Sztab wyborczy Donalda Trumpa na potrzeby nocy wyborczej przygotował dwa "pokoje wojenne", z których jeden, mniejszy, znajduje się na terenie Białego Domu. Drugi jest zlokalizowany w Eisenhower Executive Office Building - biurowcu, który sąsiaduje z zachodnim skrzydłem siedziby prezydenta.

Wybory USA. Donald Trump spędzi noc wyborczą w "pokoju wojennym"

"The New York Times" potwierdził te informacji u przedstawicieli kampanii Trumpa, a także u pracowników Białego Domu.

Wybory w USAWybory w USA. Padł rekord - ponad 100 mln osób skorzystało z "early votes"

"To wykorzystywanie własności rządowej do celów politycznych było powtarzającą się praktyką administracji Trumpa w ciągu ostatniego roku" - komentuje dziennikarka gazety, Maggie Haberman.

Rzecznik kampanii Donalda Trumpa, Tim Murtaugh wydał oświadczenie w tej sprawie. Podkreślił, że amerykańscy podatnicy nie poniosą żadnych kosztów za korzystanie z pomieszczenia w Eisenhower Executive Office Building. Dodał, że wszystkie elementy wyposażenia "pokoju wojennego", w tym komputery czy dostęp do internetu, zostały opłacone w ramach kampanii, a nie z pieniędzy amerykańskich podatników. Murtaugh dodał też, że w obsługę nocy wyborczej nie jest zaangażowany żaden pracownik Białego Domu, zaś prawnik prezydenckiej siedziby zatwierdził takie rozwiązanie.

Ostatnie sondaże prezydenckie w USAOstatnie sondaże przed wyborami w USA

Tymczasem Donald Trump już skomentował przebieg wyborów, mimo że nie ma jeszcze nawet cząstkowych wyników, a na te oficjalne zapewne przyjdzie nam poczekać kilka dni.

Wypadamy naprawdę nieźle w całym kraju! Dziękuję Wam!

- napisał na Twitterze.

Kto wygra wybory w USA - urzędujący prezydent Donald Trump, który stara się o reelekcję, czy kandydat demokratów, Joe Biden? Szczątkowe wyniki głosowania poznamy już wkrótce.

Zobacz wideo W debacie Biden-Trump najlepiej wypadł... prowadzący
Więcej o: