Turcja. 4-letnia dziewczynka uratowana po 91 godzinach od trzęsienia ziemi. "Mam na imię Ayda. Czuję się dobrze"

Po 91. godzinach od trzęsienia ziemi ratownikom udało się znaleźć i wydobyć spod gruzów żywą czteroletnią dziewczynkę. Dzień wcześniej media informowały też o uratowanej trzylatce.

Czteroletnia dziewczynka została wyciągnięta spod gruzów bloku mieszkalnego aż 91 godzin po potężnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło zachodnią część Turcji. Burmistrz Izmiru udostępnił zdjęcie uratowanego dziecka.

Turcja. 91 godzin po trzęsieniu ziemi ratownicy wydobyli żywą czterolatkę. "Staliśmy się świadkami cudu"

"W 91. godzinie staliśmy się świadkami cudu. Ratownicy wydobyli spod gruzów czteroletnią Aydę. Oprócz wielkiego bólu doświadczyliśmy też takiego szczęścia. Wyrażam wdzięczność dla ratowników" - napisał na Twitterze burmistrz Izmiru Tunc Soyer. Jeden z ratowników, cytowany przez państwową agencję informacyjną Anadolu Agency, powiedział, że zauważył małą Aydę dopiero wtedy, kiedy dziewczynka zaczęła mu machać spod gruzów. "Mam na imię Ayda. Czuję się dobrze" - powiedziała ratownikowi.

Wcześniej media informowały też o trzylatce, którą ratownicy uratowali po 65 godzinach od trzęsienia ziemi. Dziewczynka o imieniu Elif została natychmiast zabrana do tego samego szpitala, do którego w sobotę trafiły jej dwie siostry, brat i matka. Jedno z dzieci zmarło na skutek odniesionych ran.

Piątkowe trzęsienie ziemi było najbardziej śmiercionośnym tego typu zjawiskiem w Turcji od 2011 roku. Wtedy zmarło ponad 600 osób. Bilans ofiar śmiertelnych ostatniego trzęsienia wyniósł na razie sto osób, jednak ich liczba może się zwiększyć.

Więcej o: