Turcja. Ratownicy uratowali 16-latkę i jej psa. Spędziła pod gruzami aż 17 godzin [WIDEO]

Bilans ofiar tragicznego trzęsienia ziemi, do którego doszło w Turcji w ostatni piątek, to obecnie ponad 60 osób. Ratownicy kontynuują akcję, jednak z każdą kolejną godziną szanse na odnalezienie żywych drastycznie maleją. Dużym sukcesem było jednak wydobycie 16-latki, która spędziła pod gruzami 17 godzin.

W ostatni piątek turecka prowincja Izmir została mocno dotknięta potężnym trzęsieniem ziemi o sile 7,0 w skali Richtera. Wstrząsy były mocno odczuwalne również na greckiej wyspie Samos, jednak to właśnie w Turcji doszło do większych zniszczeń - życie straciło 62 osoby.

Turcja. Nastolatka spędziła pod gruzami kilkanaście godzin. Uratowano również 70-latka

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedził w sobotni wieczór miejsca, które zostały najbardziej dotknięte żywiołem. Dzień później przywódca przekazał mediom, że liczba uratowanych spod gruzów osób wzrosła do 896 - podaje Agencja Reutera.

Tureckie media w niedzielę opublikowały nagranie, na którym widać moment wyciągnięcia spod zgliszczy 16-letniej dziewczyny i jej psa. Nastolatka była uwięziona przez blisko 17 godzin po tym, jak doszło do zawalenia się ośmiopiętrowego budynku. Jej (a także jej rodzinie) nie grozi już żadne niebezpieczeństwo.

Turcja. Uratowano również 70-latka. 700 osób wypisano już ze szpitali

Kilkanaście godzin później doszło do kolejnego spektakularnego odnalezienia. Spod gruzów tego samego budynku wydobyto 70-letniego mężczyznę.

Turecki minister zdrowia przekazał, że jak dotąd ponad 700 poszkodowanych zostało wypisanych ze szpitali, natomiast ośmiu pacjentów w dalszym ciągu przebywa na oddziale intensywnej terapii. Zaraz po trzęsieniu ziemi dostarczonych zostało ponad 3 tysiące namiotów i 13 tysięcy łóżek w celu zapewnienia tymczasowego schronienia dla osób, które straciły dach nad głową.

Zobacz wideo Dlaczego Turcja wkroczyła do Syrii? Konflikt trwa od lat
Więcej o: