Włochy. Miasteczko w Abruzji strefą wolną od koronawirusa. "To zasługa mieszkańców"

Niewielka włoska miejscowość w regionie Abruzja została ogłoszona strefą wolną od koronawirusa. Zero nowych zakażeń SARS-CoV-2 od początku pandemii udało się osiągnąć pomimo dużego napływu turystów. - Brak nowych zakażeń to zasługa mieszkańców, którzy przestrzegali obostrzeń i zachowywali ostrożność - podkreślił burmistrz miasteczka.

Opi to miejscowości zamieszkana przez niewiele ponad 400 osób. Miasteczko leży w Abruzji, regionie administracyjnym leżącym w centralnej części Półwyspu Apenińskiego. Miasteczko co roku zalewane jest dużą ilością turystów. Pomimo pandemii koronawirusa w Opi przebywało dziennie około 2 tysięcy wczasowiczów. Jak informują lokalne włoskie media, duży napływ ludność nie spowodował jednak powstania ani jednego zakażenia koronawirusem.

Włochy. Miasteczko Opi ogłoszone strefą wolna od koronawirusa. "To zasługa mieszkańców"

- Zachowujemy pewien naturalny dystans, ponieważ jesteśmy małą miejscowością - powiedział burmistrz miasta, Antonio Di Santo. - Muszę jednak przyznać, że brak nowych zakażeń to zasługa mieszkańców, którzy przestrzegali obostrzeń i zachowywali ostrożność - dodał.

W Opi znajdują się dwa hotele, dwa kempingi oraz kilka pensjonatów, które były niemal w pełni wypełnione turystami. Tak liczna ilość gości związana jest nie tylko z atrakcjami miasteczka, ale również, z tym że Opi znajduję się niedaleko Lacjum, Molise oraz starożytnych lasów bukowych w Camosciara.

Władze Opi jeszcze przed nadejściem sezonu letniego zobowiązały się do przestrzegania surowych obostrzeń sanitarnych. Ustawiono również znaki dla turystów, które zawierały liczne zalecenia oraz apel o bycie ostrożnym. - Jesteśmy dumni i szczęśliwi i jeszcze raz dziękujemy naszym mieszkańcom, że dzięki nim możemy być gminą wolną od koronawirusa – dodał.

Włochy są jednym z najgorzej doświadczonych przez koronawirusa państw europejskich. Od wybuchu pandemii potwierdzono tam 709 335 zakażeń SARS-CoV-2 oraz 38 826 zgonów. Minionej doby (1 listopada) potwierdzono 29 905 nowych przypadków oraz 208 zgonów spowodowanych koronawirusem. 

Zobacz wideo Morawiecki o koronawirusie i potencjalnym lockdownie: Swoją wielkością druga fala zaskoczyła nas również w Polsce
Więcej o: