Katar. Kilkanaście kobiet zmuszonych do badania ginekologicznego na lotnisku. Rząd przeprasza

Rząd Kataru wydał oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie z powodu przeprowadzenia przymusowych badań ginekologicznych na kobietach, które 2 października wylatywały z Ad-Dauhy. Powodem takiej decyzji był porzucony na lotnisko noworodek.

Jak podaje Agencja Reutera, pasażerki 10 samolotów, w tym 13 Australijek zostały usunięte z pokładu maszyn, po czym zmuszone do zdjęcia bielizny w celu poddania się badaniom. Pokrzywdzone nie uzyskały informacji, w jakim celu są one przeprowadzane.

Atak nożownika w Nicei. Trzy osoby nie żyją, kilku rannychAtak nożownika w Nicei. Trzy osoby nie żyją, kilku rannych

Katar. Rząd ubolewa nad "cierpieniem" podróżnych. Powodem znalezione dziecko

Australijska minister spraw zagranicznych Marise Payne nazwała ten incydent "bardzo niepokojącym" i "obraźliwym". W sieci pojawiło się nagranie z kamery przemysłowej. Widać na nim moment, w którym pracownicy lotniska znaleźli noworodka.

 

Dziecko miało zostać owinięte w plastikową torbę i pozostawione w koszu na śmieci. Katarski rząd w wydanym oświadczeniu wytłumaczył, że badania były przeprowadzone z powodu chęci "zapobieżenia ucieczce sprawców tej strasznej zbrodni". Dodatkowo "wyrażono ubolewanie z powodu faktu, że wykonana podróżnym czynność mogła wywołać cierpienie lub naruszenie wolności jednostki".

Katar. Wyniki śledztwa będą przekazywane dalej

Premier Kataru Chalid ibn Chalifa as-Sani oświadczył, że prowadzone jest "pełne i przejrzyste" śledztwo, natomiast jego wyniki zostaną "udostępnione partnerom międzynarodowym". Celem takiej decyzji jest jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji.

Emmanuel Macron, prezydent Francji.Francja ogłasza kolejny lockdown. Wyjście z domu tylko z certyfikatem

Stosunki seksualne i poród poza małżeństwem w Katarze może grozić karą więzienia, zaś w przypadku migrantek deportacją. Co prawda wykrycie nieprawidłowości moralnych w przypadku stosunków seksualnych jest trudno wykrywalne, jednak odebranie porodu w przypadku niezamężnej kobiety najczęściej kończy się zgłoszeniem sprawy do odpowiednich służb.

Zobacz wideo Li Qian pokazuje, że w Chinach w restauracjach każdy dostaje maseczkę
Weź udział w dyskusji:
Katar. Kilkanaście kobiet zmuszonych do badania ginekologicznego na lotnisku. Rząd przeprasza
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl