Papież Franciszek odniósł się do sytuacji w Polsce podczas audiencji generalnej

Papież Franciszek odniósł się do sytuacji w Polsce podczas audiencji generalnej w Watykanie. Franciszek przypomniał, że papież Jan Paweł II zawsze wzywał do miłości wobec ostatnich i bezbronnych oraz "do ochrony życia ludzkiego od poczęcia po naturalną śmierć".

Słowa papieża Franciszka padły podczas środowej (28 października) audiencji generalnej z wiernymi w auli Pawła VI w Watykanie. Zwracając się do Polaków, papież przypomniał, że niedawno obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II oraz o jego nauczaniach w kwestii ochrony życia.

Papież Franciszek do Polaków: Jan Paweł II nawoływał do ochrony życia

- 22 października obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony życia ludzkiego od poczęcia po naturalną śmierć – powiedział papież Franciszek.

Kaczyński o stanowisku Dudy ws. wyroku TK: Jest prezydentem, ma prawoKaczyński o stanowisku Dudy ws. wyroku TK: Jest prezydentem, ma prawo

Franciszek dodał, że przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka prosi Boga, aby obudził w sercach wszystkich ludzi szacunek do życia, w szczególności życia najsłabszych i bezbronnych oraz "dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości".

Dzień przed wystosowaniem słów do Polaków, biuro prasowe Watykanu opublikowało list papieża Franciszka do sekretarza stanu kard. Pietro Parolina z okazji 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Unią Europejską i Watykanem.

Marta Lempart podczas protestu 'Idziemy na Sejm'Strajk Kobiet zapowiada blokadę Telewizji Polskiej. TVP: "marsz hańby" był żartem

Franciszek napisał, że Europa powinna się na nowo odnaleźć. Według niego ze względu na nagłe przemiany istniej ryzyko utraty wspólnej tożsamości. Papież napisał, że chce Europy "która chroniłaby życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy niewidzialne pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu, ponieważ żaden człowiek nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych".

Zobacz wideo Ścigaj: Wzięcie odpowiedzialności za decyzję o aborcji to sprawa kobiety
Więcej o: