Minister zdrowia Niemiec zakażony koronawirusem

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn jest zakażony koronawirusem i przebywa w izolacji. Jak powiedział rzecznik niemieckiego rządu, ani członkowie gabinetu, ani kanclerz Angela Merkel nie udają się na kwarantannę.

Tymczasem premier Bawarii Markus Söder powiedział, że w walce z pandemią Niemcom ma pomóc zwiększenie liczby obowiązkowych testów na koronawirusa dla austriackich i czeskich pracowników transgranicznych.

Podczas wystąpienia w monachijskim landtagu szef bawarskiego rządu wskazywał, że sytuacja epidemiologiczna w Niemczech może się wkrótce znów wymknąć spod kontroli. Wspomniał, że dzieje się tak już w państwach graniczących z Bawarią. W Austrii i Czechach mieszka wiele osób, które pracują w tym landzie. 

Czytaj więcej: Są wyniki badań Dariusza Gnatowskiego. Aktor był zakażony koronawirusem

Zobacz wideo Gdzie powstaną kolejne szpitale tymczasowe jak na Narodowym? "Musimy być elastyczni"

Koronawirus w Europie. Wrócą kontrole graniczne?

W środę minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann domagał się podjęcia dyskusji na temat przywrócenia kontroli granicznych. W związku z gwałtownym przyrostem liczby nowych zakażeń od wczoraj w jednym z bawarskich powiatów obowiązuje totalna blokada.

W czwartek premier Söder zapewnił, że granice pozostaną otwarte, jeśli pracownicy z Austrii i Czech będą każdego tygodnia przedstawiali negatywny wynik testu na koronawirusa. 

Czytaj więcej: Hiszpania pierwszym krajem w zachodniej Europie z milionem zakażeń. Padł też dzienny rekord

Więcej o: