Joe Biden porównał Polskę i Węgry do Białorusi. Jest reakcja sztabu Donalda Trumpa. "Obraźliwe"

Sztab wyborczy Donalda Trumpa skrytykował kandydata demokratów Joe Bidena za porównanie Polski i Węgier do Białorusi. Sztab amerykańskiego prezydenta uznał słowa Bidena za obraźliwe wobec Polonii i zarzucił byłemu wiceprezydentowi USA brak zrozumienia polityki zagranicznej.

Podczas ubiegłotygodniowej debaty telewizyjnej Joe Biden skrytykował politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Zarzucił mu miedzy innymi osłabianie NATO i bratanie się z autorytarnymi przywódcami. - Popatrzcie co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech, oraz na wzrost totalitarnych reżimów na świecie - mówił Biden.

Wybory w USA. Oświadczenie sztabu Trumpa po słowach Bidena

Odnosząc się do tych słów zastępczyni rzecznika krajowego sztabu wyborczego Donalda Trumpa Courtney Parella stwierdziła, że Polska i Węgry są wolnymi i demokratycznymi krajami, które reformują swoje instytucje by pozbyć się spuścizny komunizmu.

Porównanie rządów Polski i Węgier do Białorusi jest dowodem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie mówiąc o tym, że jest obraźliwe dla Amerykanów polskiego pochodzenia

- stwierdziła Parella.

Zobacz wideo Donald Trump wrócił do Białego Domu po pobycie w szpitalu

Przedstawicielka sztabu Donalda Trumpa zarzuciła Joe Bidenowi, że chce powrócić do polityki Baracka Obamy hołubienia brutalnych reżimów w takich krajach jak Kuba czy Wenezuela. Courtney Parella podkreśliła, że prezydent Trump nadal będzie stanowczo sprzeciwiał się opresyjnym, socjalistycznym dyktatorom.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada.

Więcej o: