Wybory prezydenckie w USA. Komisja odwołała drugą debatę Donalda Trumpa z Joe Bidenem

Zaplanowana na 15 października debata pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem została odwołana. Komisja ds. Prezydenckich Debat poinformowała, że teraz skupia się na zorganizowaniu ostatniego spotkania planowanego na 22 października.

Komisja zdecydowała w tym tygodniu, że kolejna debata odbędzie się zdalnie. Powodem było wykrycie u Donalda Trumpa koronawirusa. Prezydent USA oświadczył, że nie interesuje go udział w wirtualnym pojedynku z Joe Bidenem.

Wybory w USA. Debata Trump-Biden odwołana

Stwierdził, że ktoś mógłby mu wyłączyć mikrofon, ponadto zarzucił komisji ds. debat próbę ochrony Bidena. "Teraz stało się oczywiste, że nie będzie debaty 15 października i CPD (Komisja ds. Debat Prezydenckich - red.) skupi swoją uwagę na przygotowaniach do finalnej debaty zaplanowanej na 22 października" - czytamy w najnowszym oświadczeniu komisji, które w piątek wieczorem opublikował m.in. Reuters

Donald Trump wznawia kampanię po zakażeniu koronawirusem

W piątek lekarz Białego Domu Sean Conley poinformował, że prezydent Donald Trump zakończył kurację na Covid-19 i w sobotę będzie mógł wznowić aktywność publiczną. W wywiadzie dla telewizji Fox News amerykański prezydent zapowiedział na najbliższy weekend wiec wyborczy na Florydzie. Prezydent Donald Trump udzielił telefonicznego wywiadu telewizji Fox News, w którym zapewniał, że czuje się idealnie. Wyraził też przekonanie, że nie jest już nosicielem koronawirusa.

Zobacz wideo Donald Trump wrócił do Białego Domu po pobycie w szpitalu

Tego samego dnia prezydencki lekarz Sean Conley wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że u Donalda Trumpa nie stwierdzono postępów choroby i że podawane mu leki nie wywołały żadnych skutków ubocznych. - Sobota będzie 10 dniem od diagnozy z ubiegłego czwartku i na podstawie wyników zaawansowanych badań, oczekuję wówczas bezpiecznego powrotu prezydenta do publicznych wystąpień - napisał Conley.