Korea Południowa. Potężny pożar 33-piętrowego budynku. Ponad 80 osób rannych

Ponad 80 rannych i setki ewakuowanych osób - to efekt niezwykle groźnego pożaru 33-piętrowego budynku mieszkalnego, do jakiego doszło w Ulsan w Korei Południowej. Po długich godzinach walki z ogniem strażakom udało się już opanować sytuację.

Pożar wybuchł około godziny 23 czasu lokalnego (godz. 16 w Polsce), między ósmym a dwunastym piętrem budynku handlowo-mieszkalnego Samhwan Art Nouveau. Znajduje się w nim około 136 mieszkań i sklepów.

Korea Południowa. Strażacy walczyli z ogniem przez 13 godzin. Jego ugaszenie utrudniał wiatr

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo nagrań z pożaru. Widać na nich, jak ogień bardzo szybko rozprzestrzenia się na inne piętra, a duże płyty betonu z impetem uderzają w ulicę. Strażacy podejrzewają, że główną przyczyną był wiatr, jednak lokalne władze jeszcze tego nie potwierdziły - podaje BBC.

Południowokoreańska agencja Yonhap poinformowała, że ewakuowano setki osób. Do szpitali trafiło z kolei ponad 80 osób, które nawdychały się dymu. Póki co nie przekazano, aby ktokolwiek z poszkodowanych zmarł.

Po ponad 13 godzinach walki z ogniem, strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się płomieni. Jeden z naocznych świadków powiedział lokalnym mediom, że "ogień pojawił się nagle i momentalnie wybił okna w pomieszczeniach".

Zobacz wideo Odporność zbiorowa może nie zostać osiągnięta? "Reinfekcji nie można wykluczyć"
Więcej o: