Wybory prezydenckie USA. Sondaże: wzrasta przewaga Bidena nad Trumpem

Wzrasta przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem - wskazują sondaże. Na niecały miesiąc przed wyborami prezydenckimi kandydat Demokratów może liczyć na ponad 50-procentowe poparcie.

Jak wykazał sondaż przeprowadzony dla "The Wall Street Journal" i NBC News, Joe Biden ma obecnie poparcie na poziomie 53 proc. głosów, a Donald Trump - 39 proc. Tak wynika z badania przeprowadzonego po wtorkowej debacie przedwyborczej, ale jeszcze przed podaniem informacji, że ubiegający się o reelekcję prezydenta zakażony jest koronawirusem. Dla porównania, w sondażu z końca września przewaga Bidena wynosiła osiem procent mniej.

Respondenci ocenili także, że to Joe Biden wypadł lepiej w debacie. Wskazało na to 49 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 24 proc. badanych.

Rośnie przewaga Bidena

Również z sondażu przeprowadzonego dla agencji Reuters po przekazaniu wiadomości o zakażeniu amerykańskiego prezydenta, wynika, że na większe poparcie może liczyć Biden. Popiera go 51 proc. respondentów, a Trumpa 41 proc.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się za niecały miesiąc, 3 listopada. Obecnie kampanię zmuszony był zawiesić Donald Trump. W piątek stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Prezydent Stanów Zjednoczonych przebywa w szpitalu, choć w niedzielę na chwilę go opuścił, aby z samochodu pozdrowić swoich zwolenników.

Test wykazał, że Joe Biden jest zdrowy. Mimo tego kandydat Demokratów nie organizuje spotkań wyborczych, na które przychodzą tłumy, bierze udział w małych.

Zobacz wideo Radosław Sikorski ocenia, co zaważy na wyniku wyborów w USA
Więcej o: