Donald Trump na koronawirusa. Zakażona doradczyni Hope Hicks podróżowała z niemal całą jego rodziną

Doradczyni Donalda Trumpa Hope Hicks jako pierwsza z bliskiego grona polityka została pozytywnie zdiagnozowana na koronawirusa. Jak się okazuje w ostatnim czasie kobieta podróżowała z niemal wszystkimi członkami rodziny prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jak podaje CNN Hope Hicks miała przejawiać objawy zakażenia koronawirusem jeszcze przed potwierdzeniem infekcji testem. Przed badaniami jedna z najbliższych współpracownic Donalda Trumpa podróżowała z prezydentem i jego rodziną, między innymi na debatę prezydencką, która odbyła się w ostatni wtorek.

Doradczyni prezydenta USA Hope Hicks ma koronawirusa. Ostatnio podróżowała z niemal całą rodziną Trumpów

Amerykańskie media zauważają, że na pokładzie Marine One Hope Hicks ani inni jego współpracownicy - Jared Kusher, Dan Scaviano i Nicholas Luna, nie nosili maseczek. Hicks, jako jedna z najbardziej zaufanych doradczyń Trumpa, współpracuje także z innymi członkami jego rodziny. Według ustaleń NBC News w ostatnim czasie miała ona podróżować z: Melanią, Ivanką, Donaldem Juniorem, Eirkiem, Larą i Tiffany Trump. Na liście nie znalazł się jedynie jedne z synów Trumpa - Barron.

W wywiadzie dla Fox News Donald Trump sugerował, że Hope Hicks zakaziła się koronowirusem podczas wypełniania swoich obowiązków. - Jest bardzo ciepłą osobą. Rozmawia z każdym, też z żołnierzami, policjantami i medykami, wszystkich traktuje dobrze. Nikomu nie powiedziała, żeby trzymał się od niej z daleka, bo może ją zarazić - mówił wcześniej polityk.

Źródła CNN podają, że Hicks wróciła już do Waszyngtonu. Doradczyni ma być obolała i źle się czuć. Testy przeprowadzone wśród innych pracowników Białego Domu potwierdzają kolejne zakażenia - na razie nie wiadomo jednak ja duża jest skala problemu. Do tej pory koronawirusa potwierdzono u rzeczniczki prasowej Katie Miller, wiceprezydenta Mike'a Pence'a czy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Roberta O'Briena. Biały Dom wprowadza teraz codzienne testy, które obejmą starszych współpracowników Trumpa oraz dziennikarzy.

Hope Hicks współpracuje z Donaldem Trumpem od kampanii prezydenckiej w 2016 roku. Potem awansowała na stanowisko dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu. W marcu 2018 roku odeszła z pracy i objęła stanowisko szefowej komunikacji w Fox Corporation. Wkrótce jednak wróciła jako doradczyni prezydenta. Jeszcze wcześniej Hicks pracowała w biurze prasowym Trump Corporation. 

Zobacz wideo Czy Trump może nie uznać wyniku wyborów?
Więcej o: