Wielka Brytania. Papugi przeklinały i obrażały gości zoo. Musiały zostać rozdzielone

Dyrekcja Zoo w Lincolnshire Wildlife Park w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na odizolowanie pięciu afrykańskich papug po tym, jak zaczęły obrażać gości. Ptaki m.in. przeklinały.

The Guardian informuje, że pięć papug żako dołączyło do zoo w Wielkiej Brytanii w sierpniu bieżącego roku. Elsie, Eric, Billy, Jade i Tyson zostali umieszczeni w jednym pomieszczeniu w celu odbycia kwarantanny. Jednak bardzo szybko okazało się, że papugi nauczyły się od siebie nawzajem przeklinać. - Całkowitym przypadkiem dostaliśmy pięć papug w jednym tygodniu. Ponieważ wszystkie musiały przejść przez kwarantannę, mieliśmy pokój pełen przeklinający ptaków - powiedział Steve Nichols, dyrektor zoo.

Wielka Brytania. Przeklinające papugi zostały rozdzielone. Ptaki obrażały gości zoo

- Jesteśmy przyzwyczajeni do przeklinających papug, ale nigdy wcześniej nie widzieliśmy pięciu papug, które przeklinają jednocześnie - dodaje Nichols.

Problem zaczął narastać, kiedy niesforne papugi obrażać przekleństwami nie tylko pracowników zoo, lecz także gości. Dyrekcja musiała podjąć stanowcze kroki. Zdecydowała się na przeniesienie papug w różne części parku. Dzięki temu papugi żako nie mogły się wzajemnie "nakręcać".

Steve Nichols tłumaczy, że placówka nie otrzymała żadnych skarg. Wręcz przeciwnie. Goście parku uważali, że przeklinające papugi są bardzo zabawne. Ptaki przeniesiono jednak ze względu na najmłodszych gości zoo. - Kiedy papuga każe ci się od*******ć, to jest to bardzo zabawne. Zachowanie papug wywołało niejeden uśmiech w tym ciężkim roku - tłumaczy Nichols.

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami
Więcej o: