Dwukrotnie więcej zachorowań, nawrót fali koronawirusa w Brazylii. 30 tys. zakażeń w ciągu doby

Po zamknięciu przychodni przez dwa dni, w Brazylii wybuchła nowa fala zachorowań. Brazylia jest trzecim krajem na świecie najbardziej dotkniętym koronawirusem.

Po krótkiej przerwie w poniedziałek i wtorek, gdy liczba nowych zakażeń wynosiła średnio 14 tys., a liczba zgonów nie przekraczała 350, nastąpił powrót fali zachorowań. We wtorek ministerstwo zdrowia Brazylii podało, że obecność koronawirusa potwierdzono u 32 058 osób, zmarły zaś 863 osoby. 7 lipca Jair Bolsonaro - prezydent Brazylii ogłosił, że zdiagnozowano u niego koronawirusa.

Na niski wynik poniedziałkowych i wtorkowych badań miał weekend, gdy kliniki i przychodnie nie pracowały w pełnym wymiarze godzin. Sytuacja powróciła do stanu sprzed paru dni. Od soboty do niedzieli wieczorem odnotowano w Brazylii 28 378 nowych zakażeń koronawirusem i 869 zgonów. Według danych resortu zdrowia od początku epidemii w Brazylii odnotowano ponad 4,7 mln zakażeń. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi już ponad 142 921 przypadków. Najwięcej zakażeń jest w regionie Sao Paulo - na południu Brazylii.

Pod względem liczby zakażeń Brazylia jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem na świecie po Stanach Zjednoczonych i Indiach. Pod względem liczby zgonów zajmuje drugie miejsce po USA.

Według doniesień "The New York Times", rząd Brazylii na początku czerwca usunął statystyki zachorowań ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia. Według rządzących na stronie pojawiały się zawyżone dane, aby uzyskać większe fundusze z państwowych dotacji. Interweniował Sąd Najwyższy, który nakazał przywrócenie statystyk.

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo
Więcej o: