Malta domaga się od siedmioletniego księcia, wnuka Elżbiety II, zwrotu zęba rekina

Siedmioletni książę George będzie musiał zwrócić prezent, który właśnie otrzymał od sir Davida Attenborougha.

W sobotę podczas prywatnego pokazu najnowszego filmu dokumentalnego biologa - "David Attenborough: Życie na naszej planecie", sir Davida Attenborough postanowił podarować ząb rekina, najstarszemu synowi księcia Williama i księżnej Kate, siedmioletniemu księciu Georgowi. Chłopiec był zachwycony nietypowym prezentem. Naukowiec podczas wakacji na Malcie w latach 60. znalazł na plaży szczątki wymarłego zwierzęcia. Skamielina ma ok. 23 miliony lat i należała do megalodona - prehistorycznego gatunku ryby. Podczas wizyty biolog opowiedział najmłodszym członkom rodziny królewskiej o dinozaurach.

Dzieci są wielkimi fanami Sir Davida i to był pierwszy raz, kiedy go spotkały, chociaż zawsze tego chciały. Były więc absolutnie zachwycone, a po reakcji Charlotte na zdjęciu widać, jak bardzo była podekscytowana

- mówił pracownik rodziny królewskiej w rozmowie z "Daily Mail".

Powrót zęba do korzeni

Władze Malty domagają się zwrotu skamieliny i uważają, że jest to część ich dziedzictwa narodowego. Jose Herrery, minister kultury Malty, proponuje, żeby ząb stał się częścią kolekcji lokalnego muzeum. Dotychczas nie podjęto żadnych kroków w kierunku odzyskania artefaktu. Rodzina królewska nie odniosła się do oświadczenia Republiki Malty.

Premiera filmu "David Attenborough: Życie na naszej planecie" już 4 października.

Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać
Więcej o: