Wietnam. Policja zabezpieczyła "zrecyklingowane" prezerwatywy. Myli, suszyli i sprzedawali

Policja w Wietnamie skonfiskowała około 345 tys. zużytych prezerwatyw, które zostały wyczyszczone, a następnie sprzedawane były jako nowe. Na nagraniu z państwowej telewizji widać dziesiątki toreb zawierających "zrecyklingowane" środki antykoncepcyjne.

Jak podaje Reuters wszystkie torby z prezerwatywami ważyły ponad 360 kilogramów. To z kolei przekłada się na liczbę około 345 tysięcy środków. Zużyte prezerwatywy były "odzyskiwane" w magazynie znajdującym się w południowej prowincji Binh Duong w Wietnamie.

Policja w Wietnamie skonfiskowała 360 kilogramów "odnowionych" prezerwatyw

Kobieta, która została zatrzymana podczas policyjnej akcji, powiedziała funkcjonariuszom w jaki sposób przebiegał proces recyklingu. Zużyte prezerwatywy najpierw były gotowane w wodzie, a następnie suszone. Przy pomocy drewnianej pałki przywracano ich kształt tak, by wyglądały na nowe.

Następnie "zrecyklingowane" prezerwatywy trafiały do nowych opakowań i rozprowadzane były jako nowe środki antykoncepcyjne. Aresztowana przyznała, że otrzymywała około 66 groszy za kilogram przygotowanych w ten sposób prezerwatyw. Śledczym nie udało się na razie ustalić tego, jak dużo takich opakowań mogło zostać wprowadzonych do obrotu. Nie wiadomo czy poza pracownicą i właścicielem magazynu zatrzymano także inne osoby. 

 
Więcej o: