Anna Maria Anders miała wypadek na Monte Cassino podczas wizyty prezydenta. Ambasadorka przeszła operację

Córka generała Władysława Andersa i ambasadorka Polski we Włoszech Anna Maria Anders złamała kość udową podczas uroczystości na Monte Cassino. Dyplomatka została zoperowana w miejscowym szpitalu.

W czwartek 24 września na Monte Cassino odbyły się uroczystości z udziałem prezydenta Polski Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. W wydarzeniu tym uczestniczyła także ambasadorka Polski we Włoszech Anna Maria Anders. W czasie ceremonii pani ambasador przewróciła się. Kontuzja nie wydawała się groźna, więc w dalszym ciągu uczestniczyła w uroczystościach. Gdy ból się nasilił - została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości udowej. Włoski portal frosinonetoday.it informuje, że w piątek rano dyplomatka przeszła operację. Informacyjna Agencja Radiowa dodaje, że Anders wszczepiono protezę stawu biodrowego.

Monte Cassino. W polskiej ambasadzie w Rzymie odsłonięto popiersie gen. Andersa

W czasie obchodów na Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino upamiętniono polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w maju 1944 r. Para prezydencka złożyła tam kwiaty i odwiedziła Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz spotkała się z władzami miasta Cassino.

- Oddaliśmy hołd polskim żołnierzom poległym w tamtej wielkiej bitwie, jednej z tych, które zdecydowały o przebiegu II wojny światowej - mówił prezydent Andrzej Duda.

Polityk podkreślił też, że w tym roku wypada 50. rocznica śmierci gen. Władysława Andersa, którego córką jest ambasadorka RP we Włoszech. 24 września odsłonięto jego popiersie w budynku polskiej ambasady w Rzymie. 

Zobacz wideo Dr Jacek Bartosiak o pokryzysowym scenariuszu dla Europy
Weź udział w dyskusji:
Anna Maria Anders miała wypadek na Monte Cassino podczas wizyty prezydenta. Ambasadorka przeszła operację
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl