27 sarkofagów odkrytych w Egipicie. Ministerstwo: Nie były otwierane od czasu pochówku

Łącznie 27 sarkofagów odkryto w ostatnich dniach na terenie starożytnej nekropolii w Sakkarze w Egipcie. Pochodzą one sprzed ponad 2,5 tys. lat. Jak informują archeolodzy, sarkofagi były szczelnie zamknięte i od momentu pochówku nikt ich nie otwierał.

Na terenie nekropolii w egipskiej Sakkarze na południe od Kairu trwają prace egipskiej Misji Archeologicznej. Kilkanaście dni temu informowano o odkryciu ponad 13 sarkofagów ukrytych w głębokiej studni. Ich wiek szacowano na ponad 2,5 tys. lat. Teraz w innej studni natrafiono na kolejnych 14.

"Wstępne badania wskazują, że trumny są całkowicie zamknięte, nie były otwierane od czasu ich pochówku i nie są jedynymi, wewnątrz studni może znajdować się ich więcej" - czytamy w komunikacie egipskiego Ministerstwa Turystyki i Zabytków.

"Na zdjęciach udostępnionych przez ministerstwo widać kolorowe sarkofagi ozdobione starożytnymi egipskimi hieroglifami, a także inne artefakty, które według ministerstwa zostały znalezione w dwóch studniach" - informuje agencja Associated Press.

Archeolodzy próbują ustalić więcej szczegółów dotyczących pochodzenia sarkofagów. Informacje mają zostać ogłoszone prawdopodobnie w przyszłym miesiącu.

Zobacz wideo Polska 2050 gotowa na szybsze wybory? Kobosko: Nie popełnimy błędu Kukiza
Więcej o: