Andrzej Duda jedzie do Włoch i Watykanu. Odwiedzi m.in. ośrodek badań nad koronawirusem

W przyszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda uda się do Włoch i Watykanu z pierwszą w nowej kadencji wizytą zagraniczną.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wizyta będzie miała trzy kluczowe elementy.

Po pierwsze pan prezydent złoży oficjalną wizytę dwustronną we Włoszech, spotka się z prezydentem i premierem tego kraju. Po drugie, odda hołd na Monte Cassino w związku z rocznicą śmierci generała Andersa. Odsłoni także jego popiersie w ambasadzie w Rzymie

- mówił Krzysztof Szczerski. Trzecim ważnym elementem trzydniowej wizyty będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie, a także msza przy grobie św. Jana Pawła II.

Duda odwiedzi ośrodek badań nad koronawirusem

W Rzymie prezydent weźmie także udział w uroczystości przystąpienia Polski do Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Szef gabinetu prezydenta wyjaśnił, że uczestnictwo Polski w tej agendzie ONZ to gest solidarności i chęć niesienia pomocy wszystkim głodującym na całym świecie.

W trakcie wizyty, która odbędzie się w dniach 23-25 września, prezydent Andrzej Duda ma również odwiedzić centralny włoski ośrodek do spraw badań nad koronawirusem.

Zobacz wideo Duda: W kampanii wyborczej nie udawałem kogoś innego niż jestem
Więcej o: