Rosja organizuje manewry wojskowe "Kaukaz 2020". Udział w nich weźmie 80 tys. żołnierzy z sześciu krajów

Pod koniec września na południu Rosji zorganizowane zostaną strategiczne manewry wojskowe "Kaukaz 2020". Udział w nich weźmie 80 tysięcy żołnierzy z sześciu państw, między innymi z Białorusi i Chin.

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że ćwiczenia "Kaukaz 2020" odbędą się w dniach od 21 do 26 września. Koncentrować się będą na taktyce obronnej, dowodzeniu na polu bitwy oraz okrążaniu wrogich wojsk. Udział w ćwiczeniach wojskowych wezmą żołnierze z Rosji, Armenii, Białorusi, Chin, Mjanmy i Pakistanu.

Rosja przygotowuje ćwiczenia wojskowe. Udział w nich wezmą żołnierze z sześciu krajów

Dodatkowo w roli obserwatorów mają pojawić się przedstawiciele Azerbejdżanu, Iranu, Indonezji, Kazachstanu, Tadżykistanu i Sri Lanki. 80 tysięcy żołnierzy będzie ćwiczyć głównie na obiektach poligonowych. Dodatkowo na morzach Czarnym i Kaspijskim zaprezentowane zostaną siły Floty Czarnomorskiej, Flotylli Kaspijskiej i siły morskie Iranu. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Obrony Rosji manewry Kaukaz 2020 sprawdzą gotowość południowego okręgu wojskowego do udziału w konflikcie zbrojnym oraz przeciwdziałaniu terroryzmowi.

Wcześniej, od 14 do 25 września odbędą się rosyjsko-białoruskie manewry słowiańskie "Braterstwo 2020", które organizowane będą na poligonie brzeskim. Żołnierze z Rosji przyjadą na Białoruś koleją. W manewrach udział weźmie około 300 żołnierzy i 70 sztuk sprzętu wojskowego.

Jak podaje ukraińska agencja informacyjna UNIAN Straż Graniczna Ukrainy zaostrzyła środki bezpieczeństwa wzdłuż granicy z Białorusią w związku z prowadzonymi tam ćwiczeniami wojskowymi. Zostaną tam wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa, które mają zapobiegać przestępstwom oraz przeciwdziałać wszelkim prowokacjom, nieprawidłowościom czy nielegalnemu przekraczaniu granic.

Zobacz wideo Rosyjski myśliwiec przelatujący tuż przed bombowcem USA
Więcej o: