Słowenia: odcięła sobie dłoń, by dostać wysokie odszkodowanie. Sąd skazał kobietę na więzienie

22-letnia Słowenka Julija Adlešic została skazana przez sąd w Lublanie na dwa lata więzienia za oszustwo ubezpieczeniowe. Kobieta specjalnie odcięła sobie dłoń, licząc na uzyskanie ok. 1,2 mln euro odszkodowania. Na rok przed zdarzeniem Słowenka została ubezpieczona w pięciu firmach. W sprawę zamieszani byli również jej najbliżsi.

Julija Adlešic odcięła swoją lewą dłoń nad nadgarstkiem piłą tarczową w styczniu ubiegłego roku. W szpitalu powiedziała lekarzom, że do wypadku doszło w trakcie piłowania gałęzi. Nie wzięła jednak ze sobą odciętej dłoni.

Kobiecie najprawdopodobniej chodziło o to, by zostać niepełnosprawną na stałe. Wcześniej partner 22-latki ubezpieczył ją w pięciu firmach. Słowenka wiedziała, że może uzyskać niemal 1,2 mln euro. Śledczy ustalili także, że mężczyzna na kilka dni przed zdarzeniem przeglądał strony internetowe dotyczące protez dłoni.

 

Kobieta w trakcie procesu przekonywała, że jest niewinna. - Nikt nie chce być kaleką. Moja młodość została zniszczona. Straciłam rękę w wieku 20 lat. Tylko ja wiem, jak to się stało - przekonywała, cytowana przez Sky News.

Partner Juliji Adlešic został skazany na trzy lata więzienia, a ojciec - na rok więzienia w zawieszeniu.

Jak podają media, w szpitalu rękę udało się młodej kobiecie przyszyć.

Zobacz wideo Jak pomóc osobie, która się dławi?
Więcej o: