Po瘸ry w USA. W spalonym aucie odnaleziono cia這 13-letniego ch這pca. Na kolanach trzyma psa

W po瘸rach szalej帷ych na zachodnim wybrze簑 USA zgin窸o co najmniej 25 os鏏, najwi璚ej - 17 - w Kalifornii - informuje agencja Reuters. W hrabstwie Marion odnaleziono cia這 13-letniego ch這pca oraz wtulonego w niego psa, kt鏎zy schowali si przed 篡wio貫m w samochodzie.

Od połowy sierpnia zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się z ogromnymi pożarami. Epicentrum żywiołu jest obecnie stan Oregon, gdzie w piątek pół miliona osób otrzymało nakaz przygotowania się do ewakuacji (to ponad 10 proc. ludności stanu). Ogień szaleje też w Kalifornii i stanie Waszyngton, gdzie płoną całe miasta. 

Zobacz wideo Armata przeciwpancerna użyta do gaszenia pożaru

Pożary w USA. Ogień trawi zachodnie wybrzeże. W Oregonie zginęli 13-latek i jego babcia

W Kalifornii, gdzie pożar pochłonął już 890 tys. hektarów terenu, nakazano ewakuować ponad 68 tys. ludzi. W ciągu ostatnich trzech tygodni tylko w tym stanie żywioł zniszczył ponad 3900 domów i innych budynków.

Agencja Reuters przekazała, w wyniku po瘸r闚 na zachodzie USA zginęło 25 osób (najwięcej - 17 - w Kalifornii), a ogień pochłonął już obszar wielkości New Jersey. W Oregonie zginęło co najmniej pięć osób, jednak gubernator Kate Brown ostrzegła, że liczba ofiar śmiertelnych może znacząco wzrosnąć, ponieważ w ostatnich dniach zgłoszono dziesiątki zaginięć. 

Meteorolodzy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura ma się obniżyć, przez co zmniejszy się ryzyko dalszego, gwałtownego rozprzestrzeniania się ognia.

Jak informuje CNN, jedną z ofiar pożaru jest 13-letni mieszkaniec hrabstwa Marion w stanie Oregon. Wyatt Tofte został odnaleziony w samochodzie, w którym prawdopodobnie chciał schronić się przed ogniem. Na kolanach chłopca znajdowało się ciało jego psa. Do tragicznego zdarzenia doszło 8 września.

W pożarze innego samochodu zginęła babcia chłopca - Angela. Jej córka, a jednocześnie matka chłopca, która próbowała ratować starszą kobietę, przeżyła, jednak jest w stanie krytycznym.

"Jesteśmy zdruzgotani stratą naszych ukochanych: Wyatta i jego babci Peggy. Wyatt był małym, słodkim chłopcem. Uwielbiał łowić ryby i grać w gry wideo tak jak wiele innych dzieci. Był bardzo grzecznym dzieckiem" - głosi oświadczenie wydane przez rodzinę.

Wi璚ej o: