Izrael i Bahrajn nawiążą stosunki dyplomatyczne. Trump: Historyczny przełom!

"Dziś kolejny historyczny przełom!" - napisał na Twitterze Donald Trump. W ten sposób amerykański prezydent skomentował nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Izraelem i Bahrajnem.
Dziś kolejny historyczny przełom! Nasi dwaj wielcy przyjaciele, Izrael i Królestwo Bahrajnu, zgadzają się na Porozumienie Pokojowe

- napisał na Twitterze Donald Trump. Bahrajn to, kolejny po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kraj Zatoki Perskiej, który nawiąże stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Prezydent Stanów Zjednoczonych mediował w tej sprawie.

"Najlepsza droga do zagwarantowania Palestyńczykom ich praw"

Zawarcie porozumienia potwierdził także wysoki rangą przedstawiciel władz Bahrajnu. Doradca króla Bahrajnu Nabil al-Hamer powiedział, że normalizacja stosunków z Izraelem potwierdza, że "sprawiedliwy i trwały pokój z Izraelem to najlepsza droga do zagwarantowania Palestyńczykom ich praw".

Oświadczenie potępiające nawiązanie przez Bahrajn stosunków dyplomatycznych z Izraelem wydały władze Autonomii Palestyńskiej i kontrolujący Strefę Gazy Hamas.

W sierpniu ogłoszono porozumienie o normalizacji stosunków dyplomatycznych między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Ma ono zostać podpisane 15 września podczas ceremonii w Białym Domu. Inne dwa kraje arabskie, który utrzymują stosunki dyplomatyczne z Izraelem to Egipt i Jordania.

Zobacz wideo Trump na konferencji: Jestem fanem Erdogana
Więcej o: