Słowacja. Wyrok w sprawie zabójstwa Jana Kuciaka. Dwoje oskarżonych oczyszczonych z zarzutów

Sąd w Pezinoku koło Bratysławy wydał wyrok w sprawie śmierci dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej. Oczyszczeni z zarzutów zostali Marian Koczner i jego znajoma Alena Zsuzsova, którzy mieli zlecić zabójstwo. Tomasz Szabo, który dokonał mordu na zlecenie, został natomiast skazany na 25 lat więzienia.

W trakcie poprzednich rozpraw Koczner i Zsuzsova usłyszeli zarzuty zlecenia i sfinansowania morderstwa Jana Kuciaka. Nie zdołano im jednak tego udowodnić, w związku z czym zostali oczyszczeni z zarzutów - informuje słowacki dziennik "Pravda".

Wyrok w sprawie zabójstwa Jana Kuciaka. Bliscy wyszli z sali rozpraw

Podczas procesu zapadł wyrok, zgodnie z którym Marian Koczner został skazany na grzywnę w wysokości pięciu tys. euro za nielegalne posiadanie amunicji. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

W trakcie odczytywania wyroku, w ramach którego Tomasz Szabo został skazany na 25 lat pozbawienia wolności, salę rozpraw opuścili bliscy zamordowanych.

W lutym 2018 roku Jan Kuciak i jego narzeczona zostali zastrzeleni w domu pod Bratysławą. Dziennikarz zajmował się sprawą korupcji i powiązaniami słowackich polityków z biznesmenami. Zabójstwo odbiło się głośnym echem w całej Słowacji i doprowadziło rząd premiera Roberta Fico do upadku.

Zobacz wideo Kombajn na częstochowskim odcinku autostrady A1. Kierowca trafi przed sąd
Więcej o: