Belgia. Ludzkie serce ukryte w fontannie. Nie sądzili, że legenda okaże się prawdą

Mieszkańcy belgijskiego Verviers od ponad wieku wierzyli w legendę, która mówiła, że serce ich pierwszego burmistrza zostało ukryte w miejskiej fontannie. Teraz okazało się, że to wcale nie zmyślona historia, a sama prawda - serce odnaleziono bowiem w czasie prac renowacyjnych.

Jak podaje CNN, serce Pierre'a Davida, pierwszego burmistrza Verviers, zostało odkryte w sierpniu w niewielkiej skrzynce w miejskiej fontannie. Szkatuła nie została otwarta ze względu na szacunek dla zmarłego. Jednak po potwierdzeniu jej autentyczności wystawiono ją w miejskim muzeum wraz z dokumentami z archiwum Verviers. Eksponat można oglądać do 20 września.

Belgia. Serce w fontannie to miejska legenda

Po rewolucji belgijskiej w 1830 roku i oderwaniu Belgii od Holandii Pierre David (1771-1839) został pierwszym burmistrzem Verviers. Po dziewięciu latach pełnienia urzędu nagle zmarł. Miał 68 lat.

W latach 80. XIX wieku urzędnicy zadecydowali o przeniesieniu serca z ratusza do fontanny imienia Davida. Na zewnątrz nie została jednak umieszczona żadna informacja o skrzyni z cenną zawartością, dlatego mieszkańcy uznali, że to jedynie miejska legenda.

Zobacz wideo Kobieta wezwała policję do kradzieży. W rzeczywistości nie zaciągnęła ręcznego i auto się stoczyło
Więcej o: