Otrucie Aleksieja Nawalnego. Rosyjskie MSW wszczyna postępowanie w związku z podejrzeniem zamachu

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poleciło zebrać materiał dowodowy w związku z podejrzeniem zamachu na Aleksieja Nawalnego. Lider rosyjskiej opozycji od tygodnia jest nieprzytomny i przebywa w niemieckiej klinice. Tamtejsi lekarze orzekli, że polityka próbowano otruć substancją podobną do tych, które są używane do produkcji broni chemicznej.

Niedawno rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że nie ma powodów do wszczynania śledztwa w sprawie ewentualnego zamachu na lidera opozycji. Zaraz po tej wypowiedzi, przewodniczący Dumy Państwowej - niższej izby rosyjskiego parlamentu - Wiaczesław Wołodin polecił, aby parlamentarna komisja do spraw bezpieczeństwa sprawdziła, czy sprawa Aleksieja Nawalnego nie jest prowokacją zagranicznych służb.

Zobacz wideo Tak wydarzenia sprzed transferu do Berlina opisywali najbliżsi Nawalnego

Sprawa Aleksieja Nawalnego. Jest postępowanie prokuratury i MSW

Jak podało Radio Svoboda, postępowanie wyjaśniające przed wszczęciem postępowania karnego podjęły: prokuratura i MSW. Radio Echo Moskwy ustaliło, że śledczy zabezpieczyli ślady w tych miejscach, w których przed utratą przytomności przebywał Aleksiej Nawalny.

Rodzina i współpracownicy polityka nie mają zaufania do rosyjskich lekarzy i służb śledczych, dlatego przetransportowali go z Omska do Berlina. W poniedziałek niemieccy lekarze potwierdzili, że Nawalnego próbowano otruć.

Więcej o: