Greta Thunberg wróciła do szkoły. Jej przerwa od edukacji trwała rok

17-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że po roku przerwy wróciła do szkoły. Nastolatka nie zdradziła jednak, gdzie i w jakiej szkole będzie kontynuowała edukację.

"Moja przerwa w szkole dobiegła końca i wspaniale jest znów wrócić do szkoły!" - napisała Szwedka na Twitterze, dołączając do tego swoje zdjęcie na rowerze i z plecakiem.

Szwecja bez większych obostrzeń. Wróciły zajęcia stacjonarne

W czerwcu ubiegłego roku Greta Thunberg zaczęła podróżować po świecie i promować kampanię na rzecz ochrony klimatu. Przez cały ubiegły rok szkolny nie mogła z tego powodu chodzić do szkoły, a jedynie mogła brać udział w zdalnych zajęciach. 17-latkę czeka ostatni rok w szkole średniej.

Inaczej niż ma to miejsce w wielu innych krajach, Szwecja nie zdecydowała się wprowadzić radykalnych ograniczeń, wynikających z wybuchu pandemii koronawirusa. W połowie marca zamknięto jedynie szkoły ponadgimnazjalne i uniwersytety, jednak już w połowie sierpnia starsi uczniowie i studenci wrócili do stacjonarnych zajęć.

Lokalne władze w Szwecji mają dowolność w ustalaniu form zajęć lekcyjnych. Jeśli zostanie uznane to za konieczne, wprowadzane są zajęcia w trybie online, aby dzięki temu ograniczyć natłok w komunikacji miejskiej.

Zobacz wideo Tak wydarzenia sprzed transferu do Berlina opisywali najbliżsi Nawalnego
Więcej o: