USA. Donald Trump nominowany na kandydata republikanów w wyborach prezydenckich. "Przywrócimy wspaniałość Ameryce"

Konwencja wyborcza Partii Republikańskiej formalnie nominowała Donalda Trumpa na kandydata na prezydenta, a Mike'a Pence'a na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Delegaci na konwencję republikanów spotkali się w Charlotte w Karolinie Północnej. To właśnie tam odbyło się formalne głosowanie nad nominacją kandydatów w listopadowych wyborach prezydenckich.

Donald Trump kandydatem republikanów na prezydenta USA. Mike Pence: przywrócimy wspaniałość Ameryce

Wiceprezydent Mike Pence podziękował delegatom za zaufanie i przekonywał, że stawką wyborów jest przyszłość Ameryki. Mówił, że Partia Demokratyczna została zdominowana przez radykalną lewicę, która zniszczy amerykańskie wartości.

Stawką w tych wyborach są nasze najcenniejsze ideały wolności i wolnego rynku. Dlatego potrzebujemy kolejnych czterech lat Donalda Trumpa w Białym Domu

- podkreślił Mike Pence. Dodał, że bycie wiceprezydentem jest największym zaszczytem jego życia.

Z waszym niezachwianym poparciem i z pomocą Boga przywrócimy wspaniałość Ameryce. Ponownie

- mówił wiceprezydent. Przemówienie Donalda Trumpa, podczas którego ma oficjalnie przyjąć partyjną nominację, planowane jest na czwartek, na zakończenie partyjnej konwencji.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada. Starający się o reelekcję Donald Trump zmierzy się w nich z kandydatem Partii Demokratycznej Joe Bidenem.

Zobacz wideo Trump kontra koronawirus. Najbardziej absurdalne wypowiedzi amerykańskiego prezydenta
Więcej o: