Szwajcaria. Ranna krowa przeleciała nad górami. Śmigłowiec przetransportował ją nad Alpami [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na obszarze Alp Szwajcarskich. Ranna krowa została przetransportowana śmigłowcem nad górami, dzięki czemu skrócona została jej wędrówka na niższe tereny.

Co roku stada krów są sprowadzane z przełęczy Klausenpass w Szwajcarii. Sprowadzanie krów przez alpejskich rolników z wyższych pastwisk zlokalizowanych wysoko w Alpach Szwajcarskich odbywa się zazwyczaj podczas organizowanego w Baden festiwalu "Badenfahrt". Przy podobnych okazjach śmigłowce wykorzystywane są często do transportowania zwierząt, które nie byłyby w stanie samodzielnie zejść górskimi drogami.

Śmigłowiec przetransportował ranną krowę. "Może to być traumatyczne przeżycie"

Podobne zdarzenie miało miejsce również w tym roku. Jedna z krów, która została lekko ranna, musiała odbyć lot przypięta pasami i linami pod śmigłowcem, by móc bezpiecznie znaleźć się u ich podnóża, ponieważ zachodziło prawdopodobieństwo, że ze względu na uraz nie uda się jej pokonać trasy o własnych siłach.

W rozmowie ze szwajcarską gazetą "Limmattaler Zeitung" hodowca Ambros Arnold stwierdził, że był to "na szczęście krótki lot". Z drugiej strony przyznał jednak, że dla krów jest to "traumatyczne przeżycie".

Zobacz wideo Spadająca część rakiety złapana w siatkę
Więcej o: