Niemcy. 30-latek urządził "polowanie na motocyklistów". Prokuratura mówi o islamistycznym ataku

30-letni obywatel Iraku spowodował serie wypadków na autostradzie w Berlinie. Sześć osób jest rannych, jedna z nich jest w stanie ciężkim. Prokuratura podejrzewa, że był to atak islamistyczny.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem nieopodal węzła autostradowego Neukoelln na autostradzie A100 w centrum Berlina. Młody kierowca samochodu osobowego miał z premedytacją wjeżdżać w jadące tą trasą auta, motocykle i skutery. Media informują o sześciu poszkodowanych, spośród których jeden jest w stanie ciężkim. Po ataku na kierowców 30-letni napastnik wysiadł z samochodu i postawił na jezdni metalową skrzynkę, mówiąc, że w środku znajduje się "niebezpieczny przedmiot". Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że wewnątrz były jedynie narzędzia - pisze niemiecki portal zdf.de

Niemcy. Napastnikiem 30-letni Irakijczyk. Był leczony psychiatrycznie

Z doniesień medialnych wynika, że 30-latek, który wjeżdżał w pojazdy jadące autostradą A100 w Berlinie, to Irakijczyk Sarmad A. Prokuratura podejrzewa, że przeprowadzony przez niego atak był atakiem islamistycznym. Rzecznik biura prokuratora w Berlinie Martin Steltner powiedział, że zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa mężczyzna przeprowadził "polowanie na motocyklistów". Mężczyzna ten jest już znany policji. W 2018 roku był podejrzany w sprawie dotyczącej ataku na funkcjonariuszy organów ścigania - pisze morgenpost.de. Publiczny niemiecki nadawca ARD poinformował z kolei, że mężczyzna był leczony psychiatrycznie.

Zobacz wideo Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry
Więcej o: