Białoruś. Samolot dyrektora rosyjskich służb bezpieczeństwa wylądował w Mińsku

Samolot dyrektora rosyjskich służb bezpieczeństwa wylądował w Mińsku - poinformował portal RBK. Wcześniej media informowały, że rosyjski ambasador na Białorusi Dmitrij Miezancew kontaktował się z białoruskim MSW.

Według informacji agencji RBK, w Mińsku wylądował samolot Tu-214. Taką maszynę ma do swej dyspozycji dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow. Lądowanie samolotu rosyjskich służb w stolicy Białorusi odnotował między innymi specjalistyczny portal, monitorujący ruch w przestrzeni powietrznej FlightRadar.

Gazeta „Kommiersant” przypomniała, że prezydent ogarniętej protestami Białorusi, domaga się od Rosji wsparcia w uregulowaniu wewnętrznej sytuacji. Alaksandr Łukaszenka próbuje przekonać Moskwę, że jego kraj padł ofiarą zewnętrznej ingerencji.

Łukaszenka rozmawia z Putinem

Radio Echo Moskwy wiąże te doniesienia z protestami na Białorusi. Rozgłośnia zwraca uwagę, że Aleksander Łukaszenka jest w kontakcie z Władimirem Putinem. W ubiegłym tygodniu białoruski prezydent zatelefonował do Moskwy i przekonywał Putina, że antyrządowe protesty w jego kraju są inspirowane i koordynowane z zewnątrz.

Tłumaczył również, że istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa Białorusi i Rosji. Władimir Putin odpowiedział, że jest gotowy udzielić niezbędnej pomocy w ramach Państwa Związkowego i wojskowej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Więcej o: