Syria. Rosyjski generał dywizji zginął w wybuchu bomby-pułapki

Rosyjski generał dywizji zginął, a dwóch żołnierzy zostało rannych w dzisiejszej eksplozji w pobliżu rosyjskiego konwoju we wschodniej Syrii. Jak podają za tamtejszym ministerstwem obrony media, wybuchły improwizowane ładunki wybuchowe. Ministerstwo podało, że do eksplozji doszło, gdy konwój wracał z operacji humanitarnej w pobliżu miasta Deir Ezzor.

W oświadczeniu przekazanym agencjom prasowym Interfax, RIA Novosti i TASS poinformowano, że w wybuchu zostali ranni trzej żołnierze, a starszy doradca wojskowy w randze generała dywizji zmarł podczas ewakuacji i udzielania pomocy medycznej. Jak podaje m.in. The Moscow Times, póki co nie wiadomo nic więcej na temat śmierci generała.

Syria. Rosja od pięciu lat wspiera militarnie armię rządową

Tysiące rosyjskich żołnierzy jest rozmieszczonych w całej Syrii w celu wsparcia tamtejszej armii rządowej. Interwencja wojskowa Moskwy w 2015 roku, w czwartym roku trwania syryjskiego konfliktu, pomogła utrzymać prezydenta Baszara al-Assada u władzy i rozpoczęła długi, krwawy podbój terytoriów straconych na rzecz rebeliantów we wczesnej fazie wojny.

W lipcu trzech rosyjskich i kilku tureckich żołnierzy zostało rannych w syryjskiej prowincji Idlib, gdy wspólny patrol wojskowy został trafiony przez improwizowane ładunki wybuchowe.

Zobacz wideo Ostatnie chwile przywódcy tzw. Państwa Islamskiego
Więcej o: