Pokojowe protesty w Mińsku. Przed aresztem tłumy czekają na swoich bliskich [RELACJA WIDEO]

Piotr Andrusieczko, Outriders / dbd
W piątek na Placu Niepodległości przed Domem Rządowym w Mińsku zebrały się tysiące protestujących. Tym razem obyło się bez przemocy ze strony wojsk wewnętrznych. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo przygotowanej przez dziennikarzy Outriders.

Materiał jest częścią projektu "Białoruskie domino", w którym białoruscy reporterzy Outriders wspierani przez Gazeta.pl relacjonują wydarzenia na Białorusi.

Na nagraniu widzimy ogromne tłumy protestujących przed siedzibą rządu Białorusi. Jak relacjonuje dziennikarz Outriders, oficer wojsk wewnętrznych zapewniał, że będzie "zachowywał się kulturalnie, jeśli zebraniu również będą zachowywali się pokojowo".

Następnie dziennikarze udali się pod jeden z aresztów, gdzie trafili protestujący. Przed aresztami wziąć przebywają rodziny i znajomi aresztowanych. Są tam też osoby chcące pomóc tym, którzy opuszczają areszt - proponują choćby podwiezienie do domu lub pomagają w odzyskaniu rzeczy odebranych podczas zatrzymania. 

Cała relacja wideo poniżej: 

 

Piotr Andrusieczko, reporter: W Outriders korespondent z Ukrainy i Europy Wschodniej. Potrafi unikalnie nadać kontekst, pomagający łatwiej przyswoić temat i zrozumieć zagadnienia, o których pisze. Zawodowo od grudnia 2013 r. relacjonuje wydarzenia na Ukrainie. Był na Majdanie, na Krymie i od początku konfliktu – na wschodzie Ukrainy. W konkursie Grand Press został wybrany Dziennikarzem Roku 2014.

Więcej o: