Niemcy. Dzik wykąpał się w Bałtyku, po czym pobiegł w głąb plaży. Mężczyzna odstraszył go łopatą

Na terenie plaży w niemieckim kurorcie Schoenhagen w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn pojawił się dzik. Zwierzę po kąpieli w Bałtyku pobiegło w głąb plaży, wprawiając w zaskoczenie plażowiczów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnią sobotę. Na nagraniu zamieszczonym w sieci przez ABC News widać, jak zwierzę płynie w kierunku plaży, po czym wychodzi z wody. Jeden z plażowiczów odepchnął dzika łopatą, a ten pobiegł dalej w stronę innych turystów.

Nikomu nic się nie stało. To nie pierwsza wizyta dzika w zatłoczonym miejscu

Lokalne media przekazały, że nikt z odpoczywających w kurorcie Schoenhagen nie doznał obrażeń. Zwierzę porządnie jednak wystraszyło plażowiczów, zwłaszcza tych, którzy wypoczywali z dziećmi.

To nie pierwsza w ostatnich dniach sytuacja związana z pojawieniem się dzika w zaludnionym miejscu w Niemczech. Tydzień temu informowaliśmy, że nad brzegiem jeziora Teufelse pod Berlinem nagi mężczyzna musiał gonić zwierzę, które ukradło mu torbę z laptopem.

ABC News podaje, że dziki są znane ze swoich umiejętności pływackich. W ubiegłym roku głośno było o stadzie tych zwierząt, które zdołało przepłynąć przez Cieśninę Malakka z Indonezji do Malezji.

Zobacz wideo Wpadł do lombardu z kilofem w ręku i workiem na głowie. Ukradł trochę biżuterii
Więcej o: