Nieoficjalnie: Dwaj zatrzymani na Biaorusi Polacy skazani na grzywny. W czwartek maj wyj na wolno

Dwaj zatrzymani na Biaorusi Polacy zostali skazani na grzywny za udzia w nielegalnym zgromadzeniu - podaje nieoficjalnie PAP, powoujc si na informacje z polskiej placwki dyplomatycznej w Misku.

- Dwaj poszukiwani przez nas mężczyźni, obywatele polscy, zostali skazani w procesie administracyjnym na kary grzywny w wysokości 600 rubli białoruskich (ok. 900 zł) i 800 rubli białoruskich (ok. 1200 zł) - powiedział Polskiej Agencji Prasowej pracownik wydziału konsularnego. 

Białoruś. Milicja zatrzymała czterech Polaków

Jak podaje agencja, obaj mężczyźni mają wyjść na wolność jeszcze w czwartek. Udzielone zostanie im wsparcie konsularne. Jeden z zatrzymanych obywateli Polski przyjechał na Biaoru, by odwiedzić swoją dziewczynę, drugi jest fotografem. 

Zobacz wideo Brutalne starcia białoruskiej policji z protestującymi. Trwają strajki mieszkańców po sfałszowanych wyborach prezydenckich

Wciąż ustalane jest miejsce pobytu dwóch innych zatrzymanych Polaków. W środę informowaliśmy, że wiceszef MSZ Paweł Jabłoński potwierdził, iż dwóch polskich studentów zostało zatrzymanych na Białorusi. Później RMF FM poinformowało, że wśród aresztowanych jest także trzeci obywatel Polski. Teraz wiadomo, że łącznie zatrzymano czterech polskich obywateli. 

Protesty na Białorusi. Blisko 7 tys. osób zatrzymanych

Białoruska milicja poinformowała, że tylko w środę zatrzymała około 700 uczestników powyborczych akcji protestu. Tym samym w sumie od niedzieli gdy rozpoczęły się demonstracje zatrzymano około 6700 osób.