Hiszpania. Stworzyli nielegalny obóz na plaży. Służby: chcieli rozprzestrzeniać koronawirusa

Policja oraz służby miejskie zlikwidowały obozowisko na plaży na hiszpańskiej Teneryfie. Wśród 62 osób, które rozbiły nielegalny obóz znajdowali się zakażeni SARS-CoV-2. Według służb, zatrzymani chcieli rozprzestrzenić koronawirusa.

Portal "La Opinión de Murcia" informuje, że obozowisko rozbito na plaży Los Patos w gminie La Orotava. Wśród zatrzymanych przez policję znajdowały się głównie osoby poniżej 30. roku życia. Zatrzymani nie stosowali się do wymogów reżimu sanitarnego, nie zachowywali dystansu społecznego ani nie mieli maseczek ochronnych.

Teneryfa. Zlikwidowano nielegalne obozowisko na plaży. Uczestnicy chcieli celowo rozprzestrzenić koronawirusa

Policja oraz lokalne służby porządkowe dowiedziały się o obozowisku za pośrednictwem informacji pojawiających się w mediach społecznościowych. Intencją uczestników zgromadzenia - jak twierdzą służby - było rozprzestrzenianie koronawirusa.

- W ciągu ostatnich kilku dni, Guardia Civil dotarła do rozpowszechnianych w mediach społecznościowych informacji o spotkaniu, jakie ma się odbyć na plaży w Los Patos w celu rozprzestrzeniania COVID-19 - powiedział Narciso Pérez, radny ds. Bezpieczeństwa w gminie La Orotava, cytowany przez "La Opinión de Murcia".

- Zagrożenie zostało potraktowane bardzo poważnie. Guardia Civil przeprowadziła dokładnie śledztwo, aby zidentyfikować osoby, które zorganizowały obozowisko - dodał Pérez.

Uczestnicy zgromadzenia rozbili swój obóz na plaży w Las Patos. Zrobili to bez pozwolenia właściwych władz oraz w miejscu, które było tymczasowo zamknięte ze względu na zagrożenie osunięcia się skał.

Służby pojawiły się na miejscu zbiegowiska w sobotę o ósmej rano. W nielegalnym obozowisku brały udział 62 osoby. Jak się później okazało, niektórzy z nich byli chorzy na COVID-19.

W Hiszpanii rośnie liczba nowych zakażeń

W Hiszpanii od połowy lipca drastycznie wzrasta liczba nowych zachorowań na COVID-19. Od dwóch tygodni, dziennie przybywa co najmniej 2 500. W sumie, w Hiszpanii zachorowało już 373 692 osób, zmarło 28 581 osób. W poniedziałek (10 sierpnia) odnotowano 73 zgony - to największa liczba zgonów spowodowanych koronawirusem od 26 maja.

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół
Więcej o: