Katastrofa samolotu pasażerskiego w Indiach. Na pokładzie było blisko 200 osób

Rośnie bilans ofiar wypadku samolotu pasażerskiego w południowoindyjskim stanie Kerala. Jak informuje agencja Reutera powołując się na lokalne władze, zginęło w nim 16 osób, w tym dwóch pilotów. Indyjska telewizja NDTV informuje o ponad 50 rannych.

Na lotnisku w miejscowości Kozhikode lecąca z Dubaju Boeing 737 linii Air India w czasie lądowania wpadł w poślizg, spadł z pasa i przełamał się na pół. Na pokładzie maszyny znajdowało się około 190 osób, w pasażerów i członków załogi. Najnowsze informacje mówią o 16 ofiarach.

 

"Na pokładzie samolotu Dubai-Kozhikode Air India (IX-1344) było łącznie 184 pasażerów, w tym 10 niemowląt i sześciu członków załogi, w tym dwóch pilotów” - poinformowały linie lotnicze India Express. Samolot ześlizgnął się z pasa w 10-metrowy rów i rozpadł się na dwie części.

Trwa akcja służb ratunkowych. Jak informują indyjskie media, służbom, udało się już wydobyć wszystkie osoby ze środka samolotu. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali, większość z nich ma obrażenia.

Samolot leciał z Dubaju w ramach programu powrotów do kraju w związku z pandemią koronawirusa indyjskich pracowników zatrudnionych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Więcej o: