Irlandia Północna. Nie żyje 20-letnia Patrycja. Zatrzymano jej partnera

W irlandzkim mieście Newry znaleziono ciało 20-letniej Polki. W związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa, policja zatrzymała Polaka, który był partnerem kobiety. Funkcjonariusze pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zbrodni.

Ciało Patrycji W. znaleziono w niedzielę (2.08) w mieszkaniu kobiety w miejscowość Newry na południu Irlandii Północnej. Wkrótce zatrzymano również 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zbrodni. Honorowy Konsul RP w Irlandii Północnej, Jerome Mullen, potwierdził, że obie osoby są obywatelami Polski.

Irlandia Północna. Znaleziono ciało 20-letniej Polki. W sprawie został zatrzymany 23-letni Polak

Jak przekazuje "The Irish Sun", na ciele kobiety były widoczne ślady pobicia oraz duszenia. Policja znalazła ciało 20-latki w wannie. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, której celem będzie ustalenie dokładnej przyczyny zgonu.

Mężczyznę zatrzymano tego samego dnia, w którym doszło do przestępstwa. 23-latek próbował uciekać przez pobliskie ogrody, ale policji udało się go zatrzymać przy wykorzystaniu paralizatora. 

Śmierć dziewczyny wywołała szok w lokalnej społeczności

Funkcjonariusze przekazali, że 20-latka i 23-latek mieszkali ze sobą, w Newry przebywali od 6 miesięcy. Według ich relacji para trzymała się na uboczu i nikt dobrze ich nie znał. Morderstwo 20-latki wywołało szok w lokalnej społeczności. Mieszkańcy ustawiali znicze oraz kwiaty przed domem kobiety.

Jedna z polskich rodzin, mieszkających w Newry, ustawiła przed domem zdjęcie dziewczyny. W internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy, której celem jest umożliwienie rodzicom Patrycji przylotu do Irlandii Północnej na pogrzeb.

Zobacz wideo Pasażerka nie mogła oddychać, osa użądliła ją w gardło. Policja eskortowała auto do szpitala
Więcej o: