Bójka w samolocie KLM. Nie chcieli założyć maseczek, byli agresywni. "Przestańcie, tu są dzieci"

Na pokładzie samolotu linii KLM z Amsterdamu na Ibizę doszło do bójki między pasażerami. Dwóch mężczyzn zachowywało się agresywnie i nie miało wymaganych masek. Współpasażerowie wzięli sprawy w swoje ręce i obezwładnili agresorów.

Do wydarzenia doszło w piątek na pokładzie samolotu Boeing 737 holenderskich linii KLM, który leciał z Amsterdamu na Ibizę. Wideo z zajścia udostępnił na Instagramie Menno Swart, dziennikarz, specjalista w dziedzinie lotnictwa, który prawdopodobnie znajdował się na pokładzie.

Bójka na pokładzie samolotu linii KLM. Nie chcieli założyć maseczek, byli pijani

Na jednym z nagrań widać szarpaninę między uczestnikami lotu, którzy próbują uspokoić jednego z mężczyzn bez maseczki. Jeden z pasażerów krzyczy "Przestańcie natychmiast. Tu są dzieci". Na dalszej części wideo widać, że jeden ze sprawców zdarzenia leży na ziem, obezwładniony przez pozostałych pasażerów. Obok stoi pracownik linii KLM.

Dziennikarz, który udostępnił nagranie podaje, że sprawcy zdarzenia to pijani Brytyjczycy, którzy mieli spożywać alkohol także na pokładzie samolotu. Mężczyźni mieli odmówić założenia masek, a także mieli zachowywać się agresywnie wobec pozostałych pasażerów. "Dokonano dwóch aresztowań" - pisze autor nagrania.

 
 

Jak podaje "The Independent", powołując się na informacje uzyskane od KLM, mężczyźni rzeczywiście zostali aresztowani po wylądowaniu samolotu na Ibizie przez funkcjonariuszy Guardia Civil. - Pilot poinformował lokalne władze i po przylocie obaj pasażerowie zostali zatrzymani - powiedział rzecznik przewoźnika. Potwierdził także doniesienia autora nagrania, że mężczyźni zachowywali się agresywnie wobec pozostałych pasażerów, a także odmówili założenia masek, które na pokładach samolotów KLM są obowiązkowe.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów
Więcej o: