Niepokojące informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI. Emerytowany papież jest bardzo osłabiony

Stan zdrowia emerytowanego papieża Benedykt XVI nie jest najlepszy. Jak wynika z ustaleń niemieckiego dziennika "Passauer Neue Presse", 93-letni duchowny choruje na powodującą silne bóle różę twarzy.

"Passauer Neue Presse" powołując się na informacje przekazane przez jego biografa Petera Seewalda, informuje, że stan zdrowia formalnie byłego papieża jest dość poważny. - Jest przytomny i sprawny na umyśle, ale jego głos jest ledwie słyszalny - podaje gazeta.

Benedykt XVI jest chory

Peter Seewald odwiedził Benedykta XVI w sobotę (1.08), aby przekazać mu biografię, którą właśnie ukończył. Podczas spotkania, papież - pomimo choroby - miał być dobrym humorze. Zadeklarował, że jeśli poczuje się lepiej, to znowu sięgnie po pióro.

Benedykt XVI choruje na różę twarzy. Jest to choroba wirusowa powodująca zapalenie tkanki łącznej, która wiążę się z wysypką na twarzy, silnymi bólami oraz wysoką gorączką. Stan emerytowanego papieża pogarsza się od czasu, kiedy powrócił z Ratyzbony. Papież odwiedził tam swojego ciężko chorego brata George’a, który ostatecznie zmarł 1 lipca.

To była pierwsza wizyta w Niemczech Benedykta XVI od czasu jego abdykacji z urzędu papieża w 2013 r. Benedykt XVI przebywa obecnie na terenie małego klasztoru w Watykanie. Jest pierwszy papieżem od 600 lat, który dokonał abdykacji.

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: