Trump opublikował wideo lekarki twierdzącej, że zna lek na COVID-19. Wcześniej mówiła m.in. o reptilianach

Donald Trump udostępnił na Twitterze wideo z wypowiedzią lekarki, która wbrew dotychczasowym badaniom przekonuje, że hydroksychlorochina leczy COVID-19. Jak donoszą media, kobieta w wystąpieniach przed laty twierdziła, że USA rządzą reptilianie.

Chodzi o nagranie zamieszczone w poniedziałek przez ugrupowanie o nazwie America's Frontline Doctors. Wśród przemawiających była przedstawiająca się jako doktor medycyny Stella Immanuel. Kobieta przekonywała, że leczyła setki pacjentów zakażonych koronawirusem przy użyciu hydroksychlorochiny. Miała wyleczyć aż 350 osób, choć pozytywny wpływ tego związku na leczenie koronawirusa jest kwestionowany w świecie naukowym. Już w kwietniu informowaliśmy o badaniach, z których wręcz wynikało, że  liczba zgonów wśród pacjentów otrzymujących hydroksychlorochinę była większa, niż w przypadku osób, które otrzymały standardowe leczenie. 

Rzekoma lekarka mówiła o "demonach i "reptilianach". Trump udostępnił jej wideo

Co więcej, Immanuel przekonywała, że noszenie masek w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania koronawirusa jest nieskuteczne. 

Zobacz wideo Afryka i Ameryka Południowa walczą z koronawirusem

Nagranie stało się viralem, ale szybko zniknęło z serwisów YouTube, Twitter i Facebook. Firmy te uznały, że szerzy dezinformację nt. epidemii koronawirusa. Zdążył je jednak udostępnić na swoim oficjalnym koncie na Twitterze Donald Trump. Stellą Immanuel zainteresowały się amerykańskie media. Portal "Daily Beast", na który powołuje się m.in. "Newsweek", podaje, że w przeszłości kobieta twierdziła, iż często problemy ginekologiczne wynikają z kontaktów seksualnych z demonami. Media przytaczają też inną jej wypowiedź sprzed pięciu lat. Immanuel przekonywała wówczas, że Ameryką rządzą nie ludzie, a reptilianie, czyli istoty będące połączeniem człowieka i jaszczura. Jak podaje CNN za Texas Medical Board, Immanuel uzyskała dyplom medyczny na uniwersytecie w Nigerii w 1990 roku. Pracuje w klinice w Houston. Na Facebooku twierdzi, że urodziła się w Kamerunie. O sobie pisze: "Boży topór bojowy i broń wojenna".

Kobieta, po tym, gdy Twitter usunął jej wideo, zamieściła je jeszcze raz. W komentarzu zarzuciła, że jest cenzurowana.

Więcej o: