USA. Dwie dziewczynki zatrzasnęły się w nagrzanym aucie. 3-latka zmarła, druga jest w stanie krytycznym

Dwie dziewczynki zatrzasnęły się w nagrzanym od słońca samochodzie, zaparkowanym pod domem ich matki. 3-latka zmarła, natomiast jej młodsza siostra została przetransportowana do szpitala w stanie krytycznym.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miasteczku Booneville w stanie Arkansas. Podczas gdy dziewczynki zatrzasnęły się w samochodzie, ich matka odsypiała nocną zmianę w pracy - informuje dziennik "Daily Mirror".

Gorączkowe poszukiwania dziewczynek. Znalazł je policjant

21-letnia kobieta wróciła po nocnej zmianie w pracy do domu i postanowiła się zdrzemnąć. Po przebudzeniu zauważyła, że w domu nie ma jej dwóch córek - 3-letniej Laykn i 15-miesięcznej Olivii.

Kobieta od razu rozpoczęła poszukiwania swoich córek, jednak na nic się one nie zdały. Dopiero po jakimś czasie poprosiła o pomoc swojego sąsiada, który jednak stwierdził, że nigdzie nie widział dzieci. Z tego powodu 21-latka postanowiła zadzwonić na policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy dostrzegł, że dziewczynki leżą na podłodze stojącego przed domem samochodu. Obie były nieprzytomne i natychmiast zostały przetransportowane do szpitala. Starszej z nich nie udało się uratować, zaś młodsza jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Przyczynę zgonu określi sekcja zwłok. Matka dziewczynek nie może dojść do siebie

Dokładne okoliczności, w jakich doszło do śmierci 3-latki zostaną poznane po planowanej sekcji zwłok. W komunikacie lokalna policja poinformowała, że obie dziewczynki są "oczywistymi ofiarami upału". Do tej pory nie podano, w jaki sposób dostały się do samochodu i ile w nim przebywały.

W rozmowie z lokalnymi mediami sąsiad kobiety, który starał się jej pomóc w odnalezieniu dziewczynek wyznał, iż 21-latka jest "roztrzęsiona i wystraszona". Matka dodatkowo zapewniła funkcjonariuszy, że przed zaśnięciem zamknęła drzwi na klucz.

Zobacz wideo Pabianice. Straż miejska przyłapała kilku mężczyzn na nielegalnym wyrzucaniu śmieci